Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 


Poprzedni temat :: Następny temat
Nie zdają sobie sprawy z zagrożenia ze strony sieci ??
Autor Wiadomość
Beti
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-07, 14:58   Nie zdają sobie sprawy z zagrożenia ze strony sieci ??

Witam,

Postanowiłam napisać na forum bo to co napotkałam w swojej firmie mnie załamuje. Zmieniłam prace jakieś 7 m-cy temu. W poprzedniej pracy mieliśmy program DrWeb- był całkiem niezły i dobrze nas chronił. Nie sprawiał problemów i był rewelacyjny. Dokładam wszelkich starań by obecna firma kupiła NORMALNY program antywirusowy ale nic z tego.
W moim komputerze zainstalowany mam program awast- nie aktualizowany od 4 lat :(
Więc co rano jak włączam w pracy komputer pokazuje się durne okienko. Żeby je zamknąć klikam na nie a tu otwiera sie jeszcze cała masa okienek... Gdy tylko wejdę do netu znów pokazuje się okienko ale tym razem na górze strony. Okienka tego nie można zamknąć więc żeby widzieć coś u góry strony muszę resetować kompa. Dolina jak byk..

Ludzie nie sądziłam, że zdarzają się jeszcze takie firmy. Pracuję w dużej produkcyjnej firmie... Czy firmy nie boją się jakiegoś groźnego wirusa ?? Czegoś co spowoduje że wszystko co mają w kompach zniknie ?? Przecież każdy pracownik łazi po necie gdzie tylko się uda.
Proszę o radę jakimi słowami wyjaśnić ludkom że ochrona kompa jest bardzo ważna.
Sama mam tu kupę ważnych tabel, programy itd.... Swoje bazy codziennie kopiuję na pendrajwa...
Poprzednia firma kupowała u Państwa program DrWeb, ale chyba macie Państwo jeszcze inne programy... Jak tylko przepowiem komuś do rozmu zgłoszę się do biura po jakąś konkretną i dobrą ofertę. Cenowo ten wasz Web jest do przyjęcia jak na taki dobry programik. Wiem bo mam od neidawna w domu :)))

Pozdrawiam i czekam na rady a może ktoś ma podobny problem...

Beti
 
megler 
Administrator
Michał Egler


Wiek: 59
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 71
Wysłany: 2008-11-09, 17:35   

Niestety taka sytuacja jest w wielu firmach. Prawdopodobnie także firma nie posiada żadnych kopii zapasowych ważnych danych.
Firmy oszczędzają uważając, że posiadanie jakiegokolwiek programu antywirusowego już je chroni. A przecież ochrona to nie tylko zainstalowanie czegokolwiek. Jednym z podstawowych elementów ochrony jest aktualizacja baz antywirusowych.
Jestem przekonany, że firma nie wyda ani złotówki na ochrone antywirusową do czasu poważnych zniszczeń - a i tu nie jestem przekonany czynie skończy się zamiast darmowego na instalacji czegokolwiek byle taniego.

W przypadku zainstalowanego programu pozostaje jeszcze kwestia licencji. Darmowa wersja wspomnianego programu o ile wiem może być używana wyłącznie do celów domowych. Proszę to jednak sprawdzić w umowie licencyjnej programu.
 
Beti
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-17, 12:06   

Witam Panie Michale.

Zdaje się, że ma Pan rację. Firma chyba nigdy nie zakupi programu antywirusowego :(
Podejmowałam wszelkie próby... ale co tam to nie mój problem. Jeśli firmę stać na utratę danych itd. to znaczy że są bardzo bogaci albo raczej bardzo głupi.

Ostatnio coś wpakowało się do kompa naszej księgowej :D To było wspaniałe, bo nie miała na czym pracować więc wszyscy mieli spokój.... Musieli kupić jej nowy sprzęt bo tamten poszedł na śmieci !!

Pozdrowienia dla całej ekipy Oprogramowania Antywirusowego.
 
megler 
Administrator
Michał Egler


Wiek: 59
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 71
Wysłany: 2008-12-17, 12:44   

Ciekawy sposób naprawiania komputera i niewątpliwie bardzo kosztowny :-) Ja osobiście wolałbym się zabezpieczyć. Jeśli już firma nie obawia się zniszczenia danych (może posiadają kopie zapasowe) to przynajmniej obawiałbym się bardziej wycieku danych. Przecież dla każdej firmy dane klientów i dane księgowe myślę że nie powinny wyciekać. Taki wyciek danych może nawet prowadzić do upadku firmy czego nie życzę firmie w której Pani pracuje :-) A sądzę że dla konkurencji Państwa dane były by bardzo cenne odnośnie klientów i stanu księgowości :-)

Mogę tylko życzyć Pani firmie dużo szczęścia by dane nie wyciekały komputery długo działały bez konieczności wymiany ;-)
 
Beti
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-17, 13:27   

Panie kochany, tylko z tym kompem nic już nei szło zrobic...
Wszystkiego dobrego na świeta.
 
megler 
Administrator
Michał Egler


Wiek: 59
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 71
Wysłany: 2008-12-17, 14:21   

Ale dlaczego nie szło nic z nim zrobić? Jeśli to była kwestia bardzo starego sprzętu to zgadzam się, że wymagał wymiany. Ja zrozumiałem, że został wymieniony bo tak było prościej niż naprawić, czy przeinstalować.
 
megler 
Administrator
Michał Egler


Wiek: 59
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 71
Wysłany: 2008-12-17, 14:23   

W imieniu firmy zziękuję za życzenia. Również życzę zdrowych i spokojnych Świąt bez wirusów i problemów sprzętowych ;-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template TeskoGreen v 0.1 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12